2,7-3,5 mm Plak Seti

Dünyanın en saygın araştırma enstütüsü olan Mayo Klinik Congruent anatomik Plakları Shawn O’Driscoll, Ph.D., M.D tarafından tasarlanarak ortopedi cerrahlarının eklemlere yakın alan kırıklarında ve/veya eklem dahil distal uç kırıklarında tedavi etme ve yönetme yöntemlerinde devrim yaratmıştır.

Efasan, bu devrimin takipçisi olarak hayvanların eklem kırıkları veya distal uç kırıklarında kedi ve köpek anatomilerini baz alarak ve arge departmanı tarafından uzun araştırma ve tam ölçümlendirmeler ile tasarımsal ortalamalar ile kedi ve köpeklere özel ve her ırk için optimize edilmiş tam anatomik plak gelişimler ve tasarımları sağlamıştır. anatomik plaklarımızın tamamı dünya genelinde bir ilk oldukları PCT onayı ile onaylanarak patent ile koruma altına alınmıştır. Dr. O’Driscoll’ ün deneyimleri distal kırıklar üzerinde ‘’paralel’’ plak yerleştirilmesinin, plağın gücünün standart rekonstrüksiyon plaklarına oranla artırılması ile birleşmesinin erken rehabilitasyon, dirsek fonksiyon ve hareketinin korunmasını sağladığını göstermiştir.

Önceden şekillendirilmiş plaklar cerrahın plakları, hastanın anatomisine uydurmak için bükme ihtiyacını ortadan kaldırır. Kompleks kırıklar için plaklar, ekleme yakın ve/veya eklem bölgesinin doğal anatomik geometrisini restore etmeye yönelik şablonlar olarak görev yapar.Eklem Bölgesinde uç bölgesindeki kilitleme vidalarını, cerrahlar 20 dereceye kadar istediği açıda ayarlayarak uygulama imkânına sahiptir. Bu nedenle cerraha distal fragmanlardaki fiksasyonu artırmaya yönelik bir araç sunarak, hasta için mümkün olan en iyi sonucun elde edilmesini sağlar.

Plaklar iritasyon ve donanımsal çıkıntının azaltılması için düşük profilli bir tasarım sunmaktadır. Plak profili ve vida/plak arayüzü tasarlanırken yumuşak dokular göz önünde bulundurulmuştur. Plaklar periartiküler bölgede incelir ve hexalobe vida başları düşük profilli plaklar içine gizlenir. Plak kalınlığı kemiğin her bölgesi için optimize edilmiştir. Kalınlığın sürekli olarak değişmesi metafiz/diafiz boyunca gereken yerlerde güç sağlarken sınırlı yumuşak doku kaplamanın sorun oluşturabileceği periartiküler alanlarda düşük profil yapısını sürdürür.

Eklem artrodez plakları fonksyonunu kaybetmiş yada dondurulması gereken eklem alanlarında, iç bükey Radius alanları, 3 noktalı merkezi kilitleme delik yapısı ve tama anatomik açılandırılması ile tam yük dağılımı sağlamakta, kemik ile plak arasındaki temas ve yük değişim alanları tüm kedi ve köpek ırklarının eklem basınç dinamiklerine özel olarak şekillendirilmiş ve kalınlık ile derecelendirmeler bu doğrultuda optimize edilmiştir.

3,5_2,7 mm Distal Tibia Plak
3,5_2,7 mm Pancarpal Arthrodesis Plak
3,5_2,7 mm Distal Humerus Plak
3,5_2,7 mm Cranial Pancarpal Arthrodesis Plak
3,5_2,7 mm Distal Femur Plak
3,5_2,7 mm Distal Radius Plak